25-lecie Szkoły TAK

25-lecie Szkoły TAK

25-lecie Szkoły TAK

To już 25 lat działalności Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia i Szkoły TAK w Opolu. Z tej okazji zaprosiliśmy opolan do wspólnego świętowania. A dochód z wydarzeń towarzyszących imprezie przeznaczymy na szczytny cel.

Przez całe to ćwierćwiecze za pośrednictwem naszych szkół i przedszkola uczestniczyliśmy w edukacji i wychowaniu kilku pokoleń młodzieży. Zawsze byliśmy na TAK wobec świata i innych ludzi. Taką postawą od lat staramy się zarażać naszych uczniów, którzy później jako absolwenci zawsze bardzo chętnie do nas wracają.

Uważamy, że rozwój młodego człowieka jest najpełniejszy, jeśli rodzice w pełni współpracują ze szkołą i angażują się w jej działania. Tak było w przypadku naszej imprezy urodzinowej. W jej organizację mocno zaangażowały się całe rodziny. Cel był szczytny. Dochód z imprezy zasili fundusz TAK Pomagam – organizacji charytatywnej tworzonej przez uczniów Szkoły TAK, która pomaga chorym dzieciom.

Występy dzieciaków

25-lecie Szkoły TAKNa deskach opolskiego amfiteatru zebrana publiczność mogła podziwiać występy naszych uczniów związane z obchodami 800-lecia miasta. Opolskie legendy, średniowieczne stroje i tańce zdominowały tę część obchodów. Później odbyła się licytacja prac uczniów i przedmiotów przekazanych specjalnie w tym celu przez ich rodziców. Ponadto, na specjalnych stoiskach można było spróbować regionalnych przysmaków, zapisać się do rejestru dawców szpiku, zrobić zdjęcia w fotobudce, wziąć udział w loterii, spróbować czekoladowych sendlerek, czy nabyć szkolne gadżety (koszulkę, torbę, kubek).

Koncert jubileuszowy

Kolejnym punktem naszego programu był koncert pt. TAK, tu jesteśmy. Do udziału w nim udało się nam namówić naszych uczniów, rodziców, absolwentów i nauczycieli, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Wśród występujących mogliśmy podziwiać m. in. laureatów międzynarodowych nagród: skrzypaczkę Roksanę Goplańską i wiolonczelistę Jakuba Dubika. Koncert wyreżyserowała opolska artystka Katarzyna Kaczmarczyk – mama uczennic Szkoły TAK.

Hymn Szkoły TAK

Punktem kulminacyjnym tej części wydarzenia było wspólne wykonanie hymnu Szkoły TAK pt. Jeden Dom, który doczekał się nowego aranżu. Utwór przed laty skomponował Adam Mościcki z Maleo Reggae Rockers, a tekst do niego napisał Jerzy Bielunas. W skład zespołu reaktywującego hymn weszli: nasi absolwenci Stasiu Bitka z Bongostanu i Tomek Moździerski na perkusji, a także jego ojciec Zbyszek Moździerski z zespołu Piersi na basie oraz nasi nauczyciele: Tomek Dębiński na trąbce (kiedyś w Bakshishu) i psycholog Magda Tempczyk na akordeonie. Warstwę wokalną stworzyły nasze niesamowite uczennice 🙂 . Wszyscy niedawno zarejestrowali utwór w studiu M Radia Opole, a podczas koncertu wykonali go na żywo.

Noc Świętojańska

25-lecie Szkoły TAKNa zakończenie zaprosiliśmy zgromadzonych gości do udziału w magicznej Nocy Świętojańskiej. Przy udziale grupy wokalnej Niezłe Ziółka, melorecytacji Pieśni Świętojańskiej o Sobotce i w świetle palących się pochodni oraz lampionów przebrani w ludowe stroje artyści wspólnie z naszymi uczniami wzięli udział w tradycyjnym rytuale świętojańskim.

Dla absolwentów

W ramach obchodów 25-lecia Szkoły TAK stworzyliśmy także serwis internetowy poświęcony naszym absolwentom. Serwis ma otwarty charakter. Każdy może nam przesłać swoje wspomnienie związane z latami spędzonymi w naszej szkole, a my umieścimy je w serwisie. Na stronie planujemy udostępniać archiwalne zdjęcia, filmy i przedstawiać sylwetki naszych absolwentów. W ciągu tych 25 lat trochę się tego nazbierało.

Szczegółowy program

Hymn Szkoły TAK

Wkrótce

BĄDŹMY W KONTAKCIE

BĄDŹMY W KONTAKCIE
Sekretariat: 77 453 77 66


ul. Barlickiego 5, 45-082 Opole
NIP ZSP TAK: 754-32-36-727
NIP Towarzystwa: 754-10-94-134
Google+
© 2018 Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Komunikator PR