Odyseja Umysłu – konkurs kreatywności

Odyseja Umysłu – konkurs kreatywności

Nasze przedszkolaki wzięły udział w regionalnych eliminacjach międzynarodowego konkursu kreatywności „Odyseja Umysłu”. W tej kategorii wiekowej nie przewidziano rywalizacji, dlatego dzieci wystąpiły poza konkurencją z krótkim przedstawieniem „Nowe życie rzeczy”. Poszło im znakomicie. Zdobyły aż 170 punktów na 200 możliwych.

Przedszkolaki były bardzo zaangażowane i chętne do pracy. W nagrodę za wytrwałość i wysiłek, jaki włożyły w przedstawienie, zostały nagrodzone medalami, dyplomami i małymi upominkami. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki w przyszłym roku, również zachwycą wszystkich swoją kreatywnością!

Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Zadania w Odyseji są celowo tak pomyślane, by można było je rozwiązać na wiele sposobów. To stymuluje dziecięcą kreatywność i uczy krytycznego myślenia. Zadania wymagają podjęcia współpracy kilku osób. Dzięki temu dzieci muszą się uczyć pracować razem, rezygnować z niektórych swoich pomysłów na rzecz dobra całej grupy. To nieoceniona lekcja w tak młodym wieku. Dlatego z pewnością będziemy kontynuować swoją przygodę z Odyseją Umysłu także w przyszłym roku przedszkolnym.