eTwinning: Lapbooki do Turcji

eTwinning: Lapbooki do Turcji

Klasy 4-6 Szkoły Podstawowej TAK i wszyscy uczniowie Gimnazjum TAK w ramach programu eTwinningowego rozpoczęli współpracę ze szkołą z Sefrehisar w Turcji.

Uznaliśmy, że warto naszym tureckim przyjaciołom opowiedzieć trochę o Opolu. Akurat Opolem zajmujemy się na naszych lekcjach w ramach tematu roku. Tak zrodził się pomysł na wykonanie przewodników po Opolu w formie lapbooków.

W ramach eTwininnigu zarejestrowaliśmy szkołę na specjalnej bezpiecznej platformie eTwinningowej i dzięki temu możemy się komunikować z rówieśnikami z Turcji na żywo. Jednak poza nowymi technologiami wykorzystujemy również tradycyjną pocztę. Otrzymaliśmy ostatnio listy z Sefrehisar, na które już odpowiedzieliśmy (patrz zdjęcia).

eTwinning (ang. twin – bliźniak) – część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”. (Źródło: Wikipedia)