Współobecni w sieci miasta

Współobecni w sieci miasta

Projekt „Współobecni w sieci miasta” polegał na zrealizowaniu serii spotkań i warsztatów, podczas których powstawała instalacja symbolizująca sieć miasta Opole, w której wszyscy żyjemy i którą współtworzymy.

W niej mieszają się i współistnieją nasze sprawy, emocje, wspomnienia, ważne miejsca – i ludzie. Miesza się też to, co tradycyjne – z tym, co nowe. Stąd pomysł sieci szydełkowej. Wykonania sieci podjęły się Panie z Domu Dziennego Pobytu Magda-Maria, prawdziwe mistrzynie robótek ręcznych. Wydziergały Ratusz, Wieżę Piastowską, zielony mostek i wiele innych miejsc.

Grupy dzieci i dorosłych lepiły z gliny swoje ulubione miejsca – wszyscy nagrywali wspomnienia, opowiadali o ludziach, zdarzeniach i miejscach związanych z naszym miastem. Dwie opolskie plastyczki, stale współpracujące z nami: Maria Bitka i Ilona Barszcz nadały powstałym pracom formę instalacji. W sieci znalazły się różnego rodzaju elementy plastyczne, a także dźwiękowe, zaproponowane przez uczestników – bo takim właśnie splotem i współistnieniem jest naszym zdaniem miasto.

Warsztaty szydełkowania
Warsztaty ceramiczne
Wystawa w MBP