Aktualności

Aktualności

Półkolonie z animacją i nowymi technologiami

Półkolonie zimowe w TAK-u to dla ich młodych uczestników zawsze niezwykłe przeżycie. Nasi kreatywni prowadzący zapraszają dzieci do świata sztuki i nowych technologii na wspólną aktywną zabawę. Jak zwykle stworzymy wiele niezwykłych rzeczy.

Moniuszko re:Animacja

Zapraszamy serdecznie na NOC KULTURY w TAK-u, która odbędzie się u nas w tym roku pod hasłem „Moniuszko re:Animacja”. W tym roku przygotujemy półgodzinne warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i rodziców, podczas których wspólnie stworzymy film animowany.

Zobacz więcej »

Projekty

Projekty
Zobacz więcej »

TAK dla innych

TAK dla innych
TAK pomagam 3

Fundusz TAK POMAGAM ma służyć udzielaniu pomocy finansowej dzieciom i młodzieży do 19 roku życia. Może być przyznawany dzieciom i młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji losowej – z powodu choroby, biedy, niepełnosprawności czy innych okoliczności, które sprawiają, że bez zewnętrznej pomocy ich sytuacja nie może się poprawić.

Fundusz TAK POMGAM jest wyrazem naszej solidarności z tymi, którym wiedzie się gorzej niż nam. Wolontariusze TAK POMAGAM przez cały rok zbierają pieniądze dla dzieci, które zdecydowali się wspierać. Decyzja o tym, komu będzie udzielona pomoc, jest co roku podejmowana wspólnie przez wszystkich wolontariuszy.

 

Więcej

logo_mai

Adopcja Serca to forma pomocy udzielanej najbiedniejszym dzieciom z krajów Trzeciego Świata organizowana przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. W przekazywaniu pomocy pośredniczą misjonarze.

Do programu Adopcji Serca włączyliśmy się w 2001 roku. Po półrocznym przekazywaniu składek na dożywianie anonimowych dzieci przydzielono nam dwoje sierot, które od 2002 do 2010 roku były przez nas regularnie wspierane.

 

Więcej

edukacja-18

Wolontariat grupy TAKiTEATR dla chorych dzieci zaczął się w 2012 roku. Wtedy podczas realizacji projektu „Alicja w Krainie Snów” międzynarodowa grupa młodzieży, składająca się z Polaków, Niemców i Włochów pojawiła się na oddziale pediatrii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, przy ulicy Witosa. Kilkanaście osób zabawiało dzieci piosenkami i wierszykami w różnych językach.

Od 2013 roku byłe uczennice TAK-a, a nadal członkinie najstarszej grupy TAKiego TEATRU – Zuzanna Żylińska i Karolina Misiorowska odwiedzają chore dzieci z Misiem Paddingtonem. (Tę postać stworzył angielski pisarz Michael Bond, a przygody niedźwiadka opisał w 14 książkach). Młodsza grupa TAKiego TEATRU przygotowała dla małych pacjentów przedstawienie „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.

Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia prowadzi z Ośrodek Wsparcia i Rozwoju „Przystań”. Specjaliści ośrodka udzielają pomocy psychologiczno – pedagogicznej i logopedycznej dzieciom, młodzieży oraz rodzicom.

Ośrodek przygotował ciekawą ofertę zarówno dla dzieci z wszelkiego rodzaju trudnościami, jak i tych szczególnie uzdolnionych. „Przystań” to również dobre miejsce dla dorosłych, którzy chcieliby się doskonalić w byciu rodzicem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ośrodka.

przystan.opole.pl »