Aktualności

Aktualności

Listy do Prezydenta Opola

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej TAK odwiedziły dzisiaj Prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Przekazały mu ponad 200 listów naszych uczniów. We wszystkich zawarta była ta sama, choć różnie umotywowana prośba, by jedną z ulic w Opolu nazwać imieniem Ireny Sendlerowej.

Urodziny Ireny Sendlerowej

Gdyby Irena Sendlerowa nadal żyła, skończyłaby dzisiaj 108 lat. Co roku uroczyście obchodzimy urodziny naszej patronki. Zbieramy się w szkolnej świetlicy i śpiewamy zwyczajowe „sto lat”. W tym roku przygotowaliśmy również 15 tortów, z których ułożyliśmy napis Irena Sendlerowa.

Zobacz więcej »

O szkole

O szkole
atmosfera

Jesteśmy małą innowacyjną szkołą, tworzoną przez grupę pasjonatów edukacji. Posiadamy ponad 25-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Z naszej oferty skorzystało już kilka pokoleń zadowolonych absolwentów. Od zawsze stawiamy ucznia w centrum procesu edukacyjnego. Jego oczekiwania, problemy, jego indywidualność i odmienność.

EDUKACJA

Nasza edukacja łączy przekazywanie wiedzy z nauką o tym, jak skutecznie zdobywać ją samemu, nowoczesne trendy z szacunkiem dla tego, co cenne z przeszłości, przyjemne metody aktywne i  żmudny trening.

wychowanie

WYCHOWANIE

Wychowujemy dzieci w taki sposób, by znały wartość rzeczy, a nie ich cenę. Świadomi roli, jaką w wychowaniu pełni Rodzina, chcemy ją wspierać wszędzie tam, gdzie to jest możliwe.

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Zawsze jest coś, co można zrobić, żeby świat był lepszy, piękniejszy i bardziej radosny. Ta świadomość jest stale obecna w działaniach podejmowanych w naszych szkołach, przedszkolu i Towarzystwie.

Zobacz więcej »

Order Uœmiechu dla Ireny Sendlerowej

Irena Sendlerowa

Szkoła TAK istnieje od 1990 r. Przez dwadzieścia lat nie nadawaliśmy szkole imienia. Uważaliśmy, ze musi upłynąć wiele czasu, zanim zasłużymy na to, by w nazwie szkoły pojawił się patron. Chcieliśmy też być pewni, że będzie to postać ważna dla wszystkich – uczniów, rodziców, nauczycieli. Kiedy w dwudziestym roku naszego istnienia, podczas rady pedagogicznej, padła propozycja, by nadać szkole imię Ireny Sendlerowej, nie mieliśmy wątpliwości, że to na tę Patronkę czekaliśmy tak długo.

 

Biografia »

52. szkolimy sie-3

Nauczyciele to jeden z naszych największych skarbów. Stanowią niepowtarzalną mieszankę doświadczenia i młodzieńczej energii. Wzajemnie się inspirują i edukują. Ciągle zaskakują nas nowymi pomysłami, wprowadzając ożywczy ferment do murów naszej szkoły.

Nasi nauczyciele, by sprostać wysokim wymaganiom , jakie przed nimi stawiamy, muszą ciągle rozwijać swój warsztat. Jednym z rozwiązań wspomagających ten proces jest Akademia Nauczyciela TAK, w ramach której organizujemy szkolenia dla nauczycieli z wybranej tematyki.

Poznaj naszych nauczycieli »

Iwona

Betcher

dyrektor Szkoły Podstawowej TAK

Anita Dorczyńska- Czopowik

wicedyrektor Szkoły Podstawowej TAK

Małgorzata Dobrowolska

wicedyrektor Szkoły Podstawowej TAK

Beata Tabisz-Przybyła

dyrektor Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia

Nowoczesna edukacja

Nowoczesna edukacja

TWÓRCZO

Wprowadziliśmy trening kreatywności obowiązkowo dla każdego.

aktywnie

AKTYWNIE

Zachęcamy uczniów, by sami sięgali po wiedzę, dotykali, sprawdzali, doświadczali.

kompetetnie

KOMPETENTNIE

Posiadamy bogate doświadczenie i nieustannie się szkolimy.

Edukacja przez doświadczenie

„Zrobiłem i zrozumiałem” powiedział Konfucjusz 2500 lat temu wskazując na wyższość aktywnej formy zdobywania wiedzy, nad formami biernymi: słuchaniem i oglądaniem. To edukacja, która wymaga dużego wysiłku i solidnych przygotowań ze strony prowadzącego oraz dobrego zaplecza ze strony szkoły. U nas aktywne formy doskonale się sprawdzają, nie tylko na zajęciach dotyczących nauk przyrodniczych.

Neurodydaktyka

Jak to się dzieje, że w pewnych okolicznościach uczymy się niemal bezwiednie, a czasami przyswajanie nowych informacji przychodzi nam z dużym trudem? Wiemy już całkiem sporo o tym, jak pomóc naszemu mózgowi, by uczył się wydajnie i efektywnie. Elementy tej wiedzy stosujemy z powodzeniem na naszych lekcjach.

Trening kreatywności

Kreatywności można się uczyć – to nie dla wszystkich oczywiste stwierdzenie leży u podstaw każdego treningu twórczości. Uczymy dzieciaki technik, dzięki którym łatwiej im dochodzić do kreatywnych rozwiązań. Uczymy też w taki sposób, by dzieciaki swojej wrodzonej kreatywności nie zatraciły. Od lat bierzemy udział w międzynarodowym konkursie kreatywności dla dzieci „Odyseja Umysłu”. I mamy na swym koncie duże sukcesy.

Grywalizacja

To jeden z wielu trendów edukacyjnych zwiększających zaangażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy. Polega on na zastosowaniu mechanizmów, które można spotkać w grach (fabularnych i komputerowych) do działań, które nie mają z grami nic wspólnego. W efekcie zyskujemy silną motywację uczniów do pokonywania kolejnych poziomów konkurencji, którzy niejako przy okazji zdobywają wiedzę, potrzebną do odnoszenia sukcesów w grze. Regularnie wykorzystujemy te zasady przy okazji organizowania przez nas gier terenowych (np. Rajd Niepodległości) oraz podczas zajęć z robotyki, gdzie drużyny rywalizują ze sobą w konkursach na najsprawniej wykonujące zadane czynności roboty.

CLIL, czyli wstęp do dwujęzyczności

CLIL – Content and Language Integrated Learning czyli zintegrowane kształcenie przedmiotowe to metoda, która polega na integrowaniu treści poszczególnych przedmiotów z językiem obcym. Głównym założeniem tego podejścia jest zdobywanie nowej wiedzy i jednoczesne obcowanie z językiem obcym, uczenie się i używanie go. Wśród wybranych lekcji mogą się znaleźć: historia, matematyka, geografia, przyroda czy biologia lub WF. W tym podejściu wybrane treści zostają przedstawione na lekcjach w języku obcym – np. w języku angielskim, dzięki czemu dzieci traktują język obcy jako naturalne narzędzie uczenia się i komunikacji.

Rozwój kompetencji społecznych

Łatwa w weryfikacji wiedza stanowi jedynie część kompetencji, z jakimi młody człowiek opuszcza szkołę. Pozostałe kompetencje mają nie mniejsze znaczenie w osiągnięciu dojrzałości, ale są znacznie trudniejsze w weryfikacji, dlatego nazywa się je umiejętnościami miękkimi. Formuła, wedle której pomyślana jest nasza edukacja, uwzględnia ten aspekt rozwoju młodego człowieka. Zagadnienia, na które kładziemy silny nacisk w ramach naszego systemu edukacji to: współpraca, komunikatywność, asertywność, umiejętność nawiązywania nowych kontaktów.

przedmioty-przyszlosci

Przedmioty przyszłości

Nieustannie analizujemy użyteczność i aktualność wiedzy, którą chcemy się dzielić z naszymi uczniami. W związku z dynamicznym rozwojem nowych technologii wprowadzamy nowe przedmioty, dzięki którym nasi uczniowie dowiadują się, że komputer służy nie tylko do rozrywki. Uczymy programowania w różnych środowiskach stworzonych do celów edukacyjnych i dopasowanych do możliwości naszych uczniów. Konstruujemy roboty, układy scalone, projektujemy graficznie. Zwracamy szczególną uwagę na użyteczność tworzonych wspólnie z dzieciakami rozwiązań. Traktujemy technologię interdyscyplinarnie i nigdy jako cel sam w sobie.

szkola-w-chmurze

Szkoła w chmurze

Od jakiegoś czasu funkcjonujemy w ramach systemu Google Apps Dla Edukacji, który umożliwia realizację idei „szkoły w chmurze”. Od tego roku wprowadziliśmy do tego systemu naszych uczniów. Każdy uczeń będzie posiada własne konto, w ramach którego możliwe jest używanie dobrze zabezpieczonej poczty internetowej (tylko w ramach szkoły), przestrzeni dyskowej, aplikacji do edycji tekstu, grafiki i zdjęć, arkusza kalkulacyjnego oraz prostych narzędzi do tworzenia stron internetowych i blogów. Ponadto nasi nauczyciele i uczniowie mogą korzystać z aplikacji Google Classroom, dzięki której realizacja idei odwróconej klasy (ang. flipped classroom) staje się prosta, jak nigdy dotąd.

edziennik

E-dziennik

Jako jedyna szkoła w Opolu korzystamy z nowego dziennika elektronicznego UONET+ firmy Vulcan. Dzięki temu komunikacja na poziomie: szkoła - rodzic – uczeń jest jeszcze lepsza. Dane rejestrowane przez nauczycieli, takie jak: tematy zrealizowanych lekcji, wpisy dotyczące obecności oraz oceny i uwagi są natychmiast po ich wprowadzeniu dostępne dla rodziców i uczniów. Dziennik wspiera również stosowanie założeń oceniania kształtującego. To dzięki zawartej w takiej ocenie informacji uczeń i jego rodzice wiedzą nad jakimi zagadnieniami powinni jeszcze popracować w domu. Wszystkie te informacje dostępne również na urządzeniach mobilnych. Wystarczy pobrać aplikację Dzienniczek+ (dla rodziców i uczniów) lub Lekcja+ (dla nauczycieli) dostępną na platformach Windows i Android.

aplikacje

Aplikacje edukacyjne na naszych lekcjach

Podczas naszych lekcji nauczyciele stosują różne ciekawe rozwiązania, by zwiększyć zaangażowanie uczniów w realizowany temat. Coraz częściej posiłkują się mobilnymi aplikacjami edukacyjnymi, których liczba rośnie w niewyobrażalnym tempie. Monitorujemy ten rynek, testujemy oferowane przez te aplikacje rozwiązania, a jeśli okazują się pomocne, szkolimy naszych nauczycieli, by ułatwić im wdrażanie tych rozwiązań na swoich lekcjach.

Dla rodziców

Dla rodziców
IMG_1535

Aktualnie prowadzimy zapisy przyszłych uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2018/19. Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.

 Zasady zapisów »

 Pobierz formularz »

Decyzja o posłaniu dziecka do szkoły w wieku 6 lat nie jest łatwa. A odpowiedź na pytanie, czy przyniesie to dziecku więcej korzyści, czy problemów, nie jest jednoznaczna. Nie opowiadamy się tu po żadnej ze stron. Liczymy na rozsądek rodziców.

W podjęciu decyzji pomocny może okazać się artykuł "O gotowości szkolnej" oraz przeprowadzenie "Testu gotowości szkolnej", a także na dalszym etapie uzyskanie wsparcia w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Nasza oferta wyróżnia się na tle ofert innych szkół podstawowych pod kątem przystosowania do edukacji uczniów 6-letnich. Dlatego, jeśli już Państwo zdecydują się na posłanie dziecka 6-letniego do szkoły, prosimy o zwrócenie uwagi na rozwiązania, które od kilku lat zdecydowanie ułatwiają naszym sześciolatkom funkcjonowanie w rzeczywistości szkolnej.

 Szczegóły oferty »

Szkoła TAK współpracuje z Ośrodkiem Wsparcia i Rozwoju „Przystań”. Specjaliści ośrodka udzielają pomocy psychologiczno – pedagogicznej i logopedycznej dzieciom, młodzieży oraz rodzicom.

Ośrodek przygotował ciekawą ofertę zarówno dla dzieci z wszelkiego rodzaju trudnościami, jak i tych szczególnie uzdolnionych. "Przystań" to również dobre miejsce dla dorosłych, którzy chcieliby się doskonalić w byciu rodzicem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ośrodka.

przystan.opole.pl »

Dane do przelewu

Czesne

Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia

ul. Barlickiego 5

45-082 Opole

Nr konta bankowego: 39 1050 1504 1000 0023 5556 6189

Wyżywienie i basen

Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej

ul. Barlickiego 5

45-082 Opole

Nr konta bankowego: 90 1050 1504 1000 0022 5280 3859

Poniżej znajdą państwo kompletną listę opłat, z którymi wiąże się uczęszczanie dziecka do Szkoły Podstawowej TAK. Od lat oferujemy duże zniżki dla rodzin, które zapisują do nas więcej niż 1 dziecko.

Czesne

Czesne jest płatne przez 10 miesięcy w roku (od września do czerwca) z miesięczną ratą na poziomie:

 • pierwsze dziecko: 694 zł miesięcznie,
 • drugie dziecko: 520, 50 zł miesięcznie,
 • trzecie dziecko: 347 zł miesięcznie,
 • czwarte dziecko: 173, 50 zł

Przy opłacie czesnego za cały rok z góry – 3% zniżki. Przy opłacie czesnego za semestr z góry – 2% zniżki.

Wpisowe

 • pierwsze dziecko: równowartość dwukrotnego czesnego
 • drugie dziecko: równowartość jednokrotnego czesnego

Wpisowe obowiązuje na cały okres kształcenia w SP TAK.

Zajęcia dodatkowe

Obecnie w ramach czesnego mogą Państwo bezpłatnie* zapisać dziecko na większość zajęć dodatkowych z naszej oferty (jeśli nie pokrywa się ich termin). Dodatkowo płatne są:

 • zajęcia na basenie – 290 zł za semestr,
 • zajęcia z ceramiki - 50 zł na rok,
 • eksperymenty - 50 zł na rok,
 • scrapbooking (kurs zaawansowany dla klas 4-6) - 100 zł na rok,
 • kółko kulinarne - 70 zł na rok.

Ponadto w naszej ofercie znajdują się również zajęcia realizowane przez zewnętrzne firmy. Ich ceny są ustalane niezależnie od nas, ale dla naszych uczniów są przewidziane zniżki, a zajęcia odbywają się na terenie szkoły:

*Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cennika zajęć dodatkowych na początku każdego roku szkolnego.

Obiady

Opłata za obiad wynosi 11 zł za dzień. Można zamówić samą zupę za 3 zł lub drugie danie za 8 zł.

53. ciekawe lekcje-1

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi codziennego funkcjonowania szkoły.

Znajdą tu Państwo aktualne informacje, dzięki którym łatwiej będzie się Państwu zorientować w tym, jak funkcjonuje szkoła na co dzień. Pozwolą one Państwu również być na bieżąco z wprowadzanymi przez nas zmianami i planowanymi wydarzeniami.

Organizacja dnia » Wycieczki »

Biblioteka » Kalendarz » Podręczniki »

Szkolne dokumenty » Plan zajęć dodatkowych »

W Szkole TAK uważamy, że egzaminy końcowe to zaledwie jedno z wielu wyzwań, do których powinniśmy przygotowywać naszych uczniów. Nie dajemy się zwariować na ich punkcie, zdając sobie sprawę z faktu, że człowiek dobrze przygotowany do egzaminu, to nie to samo, co człowiek dobrze przygotowany do życia.

Egzaminy nie sprawdzają poziomu kompetencji społecznych naszych uczniów. Nie mierzą też ich twórczego podejścia do rozwiązywania problemów (kreatywności) i wysokiej gotowości do podejmowania działań (aktywności społecznej). A na rozwój m.in. tych umiejętności naszych uczniów poświęcamy codziennie bardzo dużo czasu. Tylko dlatego, że uważamy te rzeczy za ważne dla ich przyszłego funkcjonowania w społeczeństwie. Nie oferujemy rodzicom kursu przygotowawczego do egzaminów końcowych i nigdy nie będziemy tego robić. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują wiele więcej i staramy się im to zapewniać. I tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze dzieciaki tak świetnie radzą sobie co roku także z tym – zapewne nie najważniejszym – wyzwaniem.

Wyniki z poprzednich lat »

Projekty

Projekty
Zobacz więcej »

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe
Zobacz więcej »