Szkoła TAK czyta dzieciom

Szkoła TAK czyta dzieciom

Organizator: Szkoła Podstawowa TAK

Zasięg: szkolny

Gdzie: Biblioteka TAK, ul. Barlickiego 5

Termin: poniedziałki (7.40) i środy (12:45) 

Drodzy uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej TAK! Wasi rodzice i nauczyciele zapraszają na fascynującą przygodę z książką. W poniedziałki i środy czytamy na głos Wasze ulubione tytuły.

Co daje dzieciom czytanie im książek

 • stymuluje rozwój intelektualny,
 • przyspiesza rozwój mowy,
 • rozwija umiejętności komunikacyjne,
 • rozbudowuje pamięć dziecka,
 • pobudza do kreatywności,
 • buduje zdolności przeżywania: dostrzegania, nazywania emocji i odczuwania ich w sposób bezpieczny,
 • ułatwia im poznanie siebie

Rodziców, którzy chcieliby się dołączyć do grona czytających dzieciom bajki prosimy o kontakt mailowy na adres: kamila.zwolinska@tak.opole.pl.

Pod szyldem „Szkoła TAK czyta dzieciom” organizujemy

 1. Wizyty w bibliotekach,
 2. Wizytę w Opoldruku,
 3. Czytanie starodruków w Archiwum Państwowym,
 4. Szkolne targi książki,
 5. Dzień młodego pisarza,
 6. Wystawa zdjęć „Złapani na czytaniu”.

Przeczytane książki:

Gdybym nie pomyliła psów – Ingelin Angerborn

To pierwsza z serii książek o dziewięcioletniej Tildzie, której bujna wyobraźnia nieco komplikuje życie. Dziewczynka marzy o psie, jednak alergia jej mamy nie pozwala posiadać pupila w domu. Tilda zbiera więc psie maskotki, a w wolnym czasie opiekuje się Pchełką – psem sąsiadki. Pewnego dnia podczas spaceru myli małą Pchełkę z labradorem…

Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty – Grzegorz Kasdepke

Inżynier Ciućma to bardzo pracowity wynalazca. Ciągle coś dokręca, naprawia, spawa i projektuje nowe roboty. Nie wszystkie są jednak idealne. Jeden z nich ciągle marudzi, drugi jest głodny, a kolejny wcale nie jest pomocny.

Baśnie – Hans Christian Andersen

Baśnie Andersena zostały przetłumaczone na ponad 80 języków i są znane na całym świecie. Najbardziej znane to „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”.

Baśnie i legendy świata – Barbara Hayes

Baśnie i legendy świata to zbiór najpiękniejszych opowieści przodków. Zabierają czytelnika w podroż po wszystkich kontynentach. Wprowadzają w niesamowity świat przygody i fantazji.

Ryży Placek i portowa kompania – Jan Tetter

„Był ciepły jesienny dzień. Na wygrzanym w słońcu kamiennym nabrzeżu zasnęły dorodne koty. Był to Ryży Placek i jego brat bliźniak, Złoty Puszek.” Tymi słowami zaczyna się ta cudowna opowieść o kotach. Są tam koty czarne, rude, dobre i te złe. Złe koty chcą znaleźć czarodziejski pierścień i rządzić światem, a dobre koty – mieszkać spokojnie i uprawiać życie rodzinne w promieniach letniego słońca.

nie-placz-koziolkuNie płacz koziołku – Siergiej Michałkow

Piękna historia o prawdziwej przyjaźni. Niegrzeczny Koziołek został uwięziony na wyspie po której grasują groźne wilki. Zmęczony, przestraszony i zziębnięty nie wie co robić. Na ratunek przychodzą mu jego prawdziwi przyjaciele…

burzliwe-dzieje-pirata-rabarbara-b-iext41824861

Burzliwie dzieje pirata Rabarbara – Wojciech Witkowski

Dzielny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi, uciekł ze statku i postanowił zostać piratem. Na swojej pirackiej drodze napotyka wielu ciekawych ludzi i przeżywa mnóstwo śmiesznych przygód.