Biblioteka

Biblioteka

Zapraszamy do korzystania ze szkolnej biblioteki w chmurze, w której można sprawdzić dostępność pozycji oraz dokonać rezerwacji książki. Na podstronie biblioteki będziemy umieszczać również informacje o nowościach wydawniczych, polecanych książkach i wydarzeniach organizowanych w ramach biblioteki.

Obszerny księgozbiór biblioteczny będzie uzupełniany systematycznie. Jednak już dziś chcielibyśmy zaprezentować Państwu nasz dotychczas opracowany katalog i zachęcić dzieci oraz Państwa do skorzystania z wypożyczalni online. Jednak pojawienie się nowej funkcjonalności nie oznacza, że rezygnujemy z tradycyjnego zamawiania. Wypożyczenia teraz będą odbywały się w dwóch systemach:

 • tradycyjnym – papierowym;
 • elektronicznym – w chmurze;

Biblioteka również dla rodziców

Chcielibyśmy, aby szkolna biblioteka stała się miejscem dostępnym dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Dlatego udostępniamy nasz katalog również Państwu. W ramach Strefy Rodzica mogą Państwo wypożyczać książki także dla siebie. Planujemy poszerzać kolekcję książek poświęconych rodzicielstwu, edukacji i psychologii rozwoju dziecka. Pragniemy, aby biblioteka była uzupełnieniem Akademii Rodzica TAK. Wiemy wszak, że rodzicielstwo to bardzo trudna sztuka. A w dodatku nie uczą jej w żadnej ze szkół.

Centrum Wymiany Książek

Dobrymi książkami zawsze warto się dzielić z innymi. Dlatego zachęcamy Państwa do pożyczania innym swoich książek. Jako biblioteka chcemy w tym Państwu pomóc. Mogą Państwo udostępniać nam swoje książki, a my umożliwimy ich wypożyczenie kolejnym osobom. W każdej chwili mogą Państwo poprosić o zwrot swoich książek. I gdy tylko wrócą z wypożyczenia, oddamy je Państwu z powrotem.

STREFA DZIECKA

Tajemnica diamentówKsiążki z cyklu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Lasse i Maja to najlepsi przyjaciele, i choć nie posiadają żadnych specyficznych magicznych zdolności, dzieki inteligencji, wyobraźni i dużą dozą pozytywnego myślenia, potrafią rozwikłać każdą zagadkę kryminalną. W niewielkim szwedzkim miasteczku, w piwnicy domu Mai, założyli Biuro Detektywistyczne, a w nim znajdą wszelkie pomocne sprzęty bez których nie obędzie się dobry detektyw. Tu znajdziesz dostępne  w naszej bibliotece pozycje z cyklu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Zarezerwuj »

STREFA RODZICA

Autyzm... Co to dla mnie znaczy? Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu - Faherty CatherineCatherine Faherty, Autyzm…Co to dla mnie znaczy? Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu

„Catherine Faherty oferuje podejście poszerzające rozumienie autyzmu – zachęca osoby autystyczne do lepszego poznawania siebie samych. Jej podręcznik jest dla dzieci autystycznych skarbnicą wiedzy, która pozwala im uświadomić sobie własną naturę, zrozumieć ją i zwiększyć poczucie własnej wartości. Taka publikacja bardzo by pomogła mojej rodzinie i mnie, kiedy byłem dzieckiem”. Dave Spicer, zdiagnozowany w wieku 46 lat Catherine Faherty pracowała przy międzynarodowym programie TEACCH w Asheville w Północnej Karolinie w charakterze konsultantki dla rodziców, terapeutki dla dzieci i dorosłych, a także konsultantki programów szkolnych. Jest trenerką nauczycieli i innych profesjonalistów. (opis  wydawcy)

Zarezerwuj »

Aby zalogować się do konta czytelnika konieczny jest adres mailowy.

Klasy 1-3 SP

 1. Dzieciom z klas 1-3 SP został przypisany podany przez rodziców adres email – taki sam jak do e-dziennika.
 2. Logując się do biblioteki, proszę użyć hasła stosowanego w dzienniku elektronicznym. Dzięki temu będziecie Państwo mogli razem z dzieckiem przeglądać katalogi oraz śledzić konto biblioteczne.

Pozostali uczniowie

 1. Dzieciom starszym przypisany został ich szkolny adres email: imię.nazwisko@uczen.tak.opole.pl. Starsze dzieci posługują się nim podczas zajęć informatycznych.
 2. W tym wypadku hasło do biblioteki online należy dopiero ustawić. By to zrobić w oknie logowania, proszę wybrać zakładkę ‚przywróć dostęp’ i postępować zgodnie z otrzymanymi na maila instrukcjami.

W ramach systemu MOL NET+ czytelnicy otrzymują:

  • Automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+ a kontem ucznia w dzienniku elektronicznym UONET+.
  • Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom mechanizmu faceted search.
  • Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
  • Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur.
  • Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

We wszelkich sprawach związanych z pracą biblioteki i logowaniem można kontaktować się z panią Agnieszką Jarosz bezpośrednio, telefonicznie lub mailowo: biblioteka@tak.opole.pl.

Biblioteka na Barlickiego otwarta jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-14.00. Biblioteka na Kropidły otwarta w godzinach pracy sekretariatu. Jeśli biblioteka jest zamknięta, to oznacza, że nauczyciel bibliotekarz prawdopodobnie prowadzi właśnie lekcję biblioteczną, w związku z tym prosimy o wyrozumiałość ☺ Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Regulamin pracy biblioteki szkolnej »

Regulamin wypożyczeń »

BĄDŹMY W KONTAKCIE

BĄDŹMY W KONTAKCIE
Sekretariat: 77 453 77 66


ul. Barlickiego 5, 45-082 Opole
NIP SP TAK: 754-315-63-65
NIP Towarzystwa: 754-10-94-134
Google+
© 2018 Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Komunikator PR