Informacje

Informacje

W Przedszkolu TAK istnieje możliwość zamówienia posiłków dla Waszych pociech. Śniadania, dwudaniowe obiady i podwieczorki mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych Państwa dzieci.

Za zaplanowanie odpowiednio zbilansowanego menu i przygotowanie obiadów odpowiada firma Refleks, która oferuje usługę cateringową jedzonkonatelefon.pl. Wspólnie z rodzicami ustaliliśmy zasady, na których będzie jest oparte odżywianie w naszym przedszkolu. Firma Refleks zobowiązała się do ich przestrzegania. Oto niektóre z nich:

  • zbilansowana dieta zgodną z piramidą żywienia
  • lekkostrawne i zdrowe posiłki – dieta w oparciu o jak największą ilość świeżych owoców i warzyw, głównie sezonowych
  • potrawy mają być przygotowywane bez użycia składników zawierających konserwanty i wzmacniacze smaków (np. kostki rosołowe itp.)
  • jak najmniejsza ilość słodyczy
  • ograniczenie produktów zawierających gluten

Jeżeli dieta dziecka wymaga stosowania specjalistycznych składników pożywienia, możliwe jest podawanie dziecku potraw lub produktów dostarczanych przez rodziców.

Płatność za posiłki odbywa się z dołu. Opłata za jeden dzień wynosi 13 zł, czyli ok. 260 zł miesięcznie (aktualizacja: sierpień 2019). Można telefonicznie zrezygnować z dowolnie wybranych dni (np. podczas nieobecności dziecka w przedszkolu). Nie trzeba płacić za cały miesiąc z góry i płaci się dokładnie za tyle obiadów, ile dziecko zjadło. Jedzenie jest 2 razy dziennie dowożone w specjalnych hermetycznie zamkniętych plastikowych opakowaniach. Istnieje również możliwość zamówienia posiłków bezglutenowych w tej samej cenie.

Jadłospis powtarza się co 4 tygodnie.

JADŁOSPIS »

posilki2
 

Przedszkole TAK jest otwarte dla Państwa w godzinach 7.00 – 17.00.

07.00 – 08.30

Przyjście dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcje wzrokową i słuchową, czy grafomotorykę). Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Zabawy ruchowe.

08.30 – 09.00

Śniadanie

09.00 – 12.00

Zajęcia dydaktyczne, będące realizacją wybranych treści z programu wychowania przedszkolnego.

Spacery, zabawy dowolne na świeżym powietrzu (np. na placu zabaw, na boisku, w parku), lub w sali; ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia dodatkowe.

12.00 – 12.30

Obiad – I danie obiadowe

12.30 – 13.30

Ćwiczenia relaksacyjne, odpoczynek.

Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej (ewentualnie czytanie fragmentów książek). Zabawy dowolne w sali lub na placu zabaw.  Leżakowanie młodszych dzieci. Czynności higieniczne oraz przygotowanie do II dania.

13.30 – 14.00

Obiad – II danie obiadowe

14.00 – 15.00

Odpoczynek: słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej. Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, działalność plastyczna, zabawy ruchowe. Zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Leżakowanie młodszych dzieci. Czynności higieniczne w łazience oraz przygotowanie do podwieczorku

15.00 – 15.30

Podwieczorek

15.30 – 17.00

Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dziecięcym. Prace porządkowe w sali. Praca indywidualna lub zespołowa w zależności od potrzeb i możliwości dzieci, grupy łączone. Rozchodzenie się dzieci.

Drodzy Rodzice, w roku szkolnym 2020/21 nasze przedszkole zorganizowało trzy grupy wiekowe: 3-4 latki, 5-6 latki oraz 6 latki. W związku z tym postanowiliśmy, nadać nowe nazwy poszczególnym grupom. Najmłodsza grupa to Iskierki (3-4 latki), które symbolizują dobro, miłość i nadzieję. Średnia grupa to optymistyczne Promyki ogrzewające ziemię (5-6 latki). Najstarsze przedszkolaki to Słoneczka (6latki), które otulają swym ciepłem wszystkich wokół, dając nieustającą radość, moc przyjaźni, szczęścia i akceptacji.

• Zapraszamy do grupy Iskierek (3-4 latki), prowadzonych przez nauczycieli wychowawców: Joannę Półrolę, Marzenę Litner oraz pomoc nauczyciela: Sylwię Durlik.

• Zapraszamy do grupy Promyczków (5-6 latki), prowadzonych przez nauczycieli wychowawców: Ewę Łukasik, Joannę Kluba, nauczyciela wspomagającego: Anetę Hombek oraz pomoc nauczyciela: Bernadettę Zając.

• Zapraszamy do grupy Słoneczek (6 latki), prowadzonych przez nauczycieli wychowawców: Ewelinę Kubon, Sabinę Bąk oraz nauczycieli wspomagających: Kluadię Kurasińską- Kciuk i Dominikę Letki.

ZAJĘCIA DODATKOWE »