Półkolonie ze sztuką i nowymi technologiami

Półkolonie ze sztuką i nowymi technologiami

Organizator: Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia

Organizator: Przystań – Ośrodek Wsparcia i Rozwoju

Zasięg: regionalny

Karta kwalifikacyjna »

Półkolonie zimowe w TAK-u to dla ich młodych uczestników zawsze niezwykłe przeżycie. Nasi kreatywni prowadzący zapraszają dzieci do świata sztuki i nowych technologii na wspólną aktywną zabawę. Jak zwykle stworzymy wiele niezwykłych rzeczy.

W tym roku przygotowaliśmy coś dla fanów kreatywnych zabaw ze sztuką, jak i dla komputerowych maniaków. Będziemy tworzyć z jednej strony rekwizyty, rękodzieła, układy taneczne i scenki teatralne, a z drugiej projektować gry komputerowe i budować autonomiczne roboty z klocków LEGO. Pobawimy się również Ozobotami.

W ramach naszych półkolonii gwarantujemy:

  • 5 dni doskonałej zabawy połączonej z nauką
  • dopasowanie procesu nauki do indywidualnych możliwości dziecka/uczestnika
  • wszelkie potrzebne do pracy materiały
  • doświadczonych prowadzących
  • wyżywienie: śniadanie i obiad (możliwość ustalenia diety)
  • opiekę od 7.30 do 16.30

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 77 453 77 66.

Ostateczny termin zgłoszeń: 14.01.2019 r.

W przypadku nie zebrania się grup organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania półkolonii do dnia 16.01.2019 r.

Uczniom, którzy zostaną zapisani na 2 turnusy, przysługuje 10% zniżka.

Półkolonie ze sztuką

Półkolonie ze sztuką

Cena: 300 zł

Będą to warsztaty łączące elementy teatru, rękodzieła, tańca i szeroko pojętej twórczości. Każdego dnia poznają baśń, a jak wiadomo świat baśni ma w sobie wiele magii i tajemnic i może stanowić źródło inspiracji do dalszego tworzenia. Chcemy właśnie tę inspirację wykorzystać i połączyć z fantazją uczestników tworząc kreatywną formę teatralno-plastyczną. Chcemy, żeby uczestnicy mieli okazję poznać nowe techniki twórcze, a jednocześnie dobrze się bawić i miło spędzić czas ferii. Podczas prac twórczych będą mieli możliwość kreatywnego, niekonwencjonalnego wykorzystania różnorodnych surowców wtórnych i odpadów z tworzyw sztucznych. Wykonają różnorodne formy dekoracyjne i użytkowe.

Półkolonie z nowymi technologiami

Półkolonie z nowymi technologiami

Cena: 320 zł

Prowadzący: Michał Pietraszko

SCRATCH

W pierwszej części półkolonii poznamy aplikację Scratch, jej interfejs i funkcjonalności. Dowiemy się, co to jest duszek, scena, kostium i skrypt. Zapoznamy się z dostępnymi klockami (bloczkami), przy pomocy których będziemy kodować. Założymy także konta, z których korzystać będziemy podczas całych półkolonii i które będą naszą przepustką do wielkiej, międzynarodowej społeczności “scratchujących” programistów. Nauczymy się udostępniać projekty, przeglądać gry stworzone przez rówieśników na całym świecie i je remiksować, a także tworzyć swoje autorskie gry multimedialne.

MINDSTORMS

W drugiej części półkolonii mali inżynierowie skonstruują, zbudują, zaprogramują i wprawią w ruch roboty wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms Education. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne.

Robotyka
Spotkanie z pasją

← Powrót

BĄDŹMY W KONTAKCIE

BĄDŹMY W KONTAKCIE
Sekretariat: 77 453 77 66


ul. Barlickiego 5, 45-082 Opole
NIP SP TAK: 754-315-63-65
NIP Towarzystwa: 754-10-94-134
Google+
© 2018 Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Komunikator PR