Język angielski

Język angielski
 

Prowadząca: Anna Makara 

Terminy: 4 razy w tygodniu; Pszczółki i Biedronki: 30 min, Żabki: 15 min;

Cena: wliczone w koszt czesnego

Plan zajęć dodatkowych »

Aby dobrze poznać język należy się w nim całkowicie „zanurzyć”. Naszym głównym celem jest brak ograniczania zajęć językowych do czasu lekcyjnego.

Powinien on towarzyszyć dzieciom podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak mycie ząbków, sprzątanie po zabawie itp. Z tego też powodu przyzwyczajamy dzieci od najmłodszych lat do słuchania prostych poleceń w dwóch językach: ojczystym i obcym. Dzieci w trakcie swobodnych zabaw, słuchając w tle obcojęzycznych tekstów piosenek, nieświadomie osłuchują się z brzmieniem języka, poznają prawidłową wymowę, uczą się słownictwa. Podobnie dzieje się w trakcie oglądania ulubionych postaci z bajek i kreskówek. Język obcy wcale dzieciom nie przeszkadza, jak wydaję się niektórym dorosłym.

Na zajęciach uczymy języka angielskiego poprzez naukę piosenek wplecionych swą tematyką w rutynę dnia codziennego. Sięgamy po wierszyki, zabawy ruchowe, gry edukacyjne. Stawiamy na wizualizację i indywidualizację. Ograniczaniu się do tylko jednej metody nauczania języków mówimy stanowcze nie. Każda pora dnia jest dobra na poznanie nowego słownictwa i utrwalanie nabytej już wiedzy.